Хеттрик и общо четвърта титла за О’Съливан на Шанхай Мастърс

Вчера Рони О’Съливан спечели трета поредна титла от Шанхай Мастърс. Турнирът вероятно ще се превърне в един от любимите на Ракетата, защото той е спечелил вече 4 от общо 13-те му издания.

Вчера в много интересен мач Рони успя да победи Шон Мърфи и да грабне чека за 200 000 паунда, отреден за победителя. Мачът започна с три поредни фрейма за Шон, а Ракетата успя да спечели четвъртия, и на почивката двамата се оттеглиха при 1-3 за Мърфи. Краят на обедната сесия додйде при равенство – 5-5, като Рони успя да спечели 4 поредни фрейма и да поведе 5-4, за да дойде последния, който Шон спечели.

Вечерната сесия се разви при малко по-различен сценарий, защото Рони беше намерил верния ритъм и този път почивката дойде при равенство – 7-7. След нея обаче О’Съливан спечели три поредни фрейма за 10-7 и имаше нужда от само още един, за да спечели турнира. Тогава Шон се окопити и доведе нещата до 10-9, но във фрейм номер 20 нищо не можеше да спре Рони и карйният резултат бе 11-9.

Със същият резултат през миналата година О’Съливан спечели финала срещу Бари Хоукнис, а през 2017-а победи настоящия световен шампион Джъд Тръмп с повече от категоричното 10-7.

Това бе 72-а титла в кариерата на Ракетата. В Шанхай Рони отново показа, че когато му се играе няма кой да го спре. В четирите си мача Ракетата записа и четирите най-бързи времена на турнира. Срещу Жанг Ю в първия мач, Рони записа умопомрачителните 15.9 секунди на удар. Срещу Кайрън Уилсън – 18.1 и срещу Нийл ОРбъртсън на полуфинала – 17 секунди на удар. Финалът също бе изключително бърз – на Ракетата му трябваха средно по 17.9 секунди на удар. Нито един от останалите състезатели не успя дя запише по-бързо време.