Динг, О’Съливан, Тръмп и Робъртсън на полуфиналите на Masters

The Final Countdown: Райън Дей – Рони О’Съливан – 3-6

С брейк от 119 в петия фрейм на мача О’Съливан остава само на 11 от чудовищните 1000 сенчъри брейка, които надали някога друт снукър състезател ще има шанса да достигне. Райън Дей успя да поддържа интригата до шестия фрейм, когато успя да изравни за 3-3. До този момент Рони не се представи така убедително както в първия си мач срещу Стюарт Бингам, но след това минимизира грешките в играта си и това бе краят на Райън. С брейкове от 65, 78 и 92 точки Рони спечели следващите три фрейма, а с това и място на полуфиналите за 14-и път!
ding-905122
Oh, my God! Бресел – Динг – 5-6
Този мач ще се превърне в най-лошия кошмар на Лука Бресел вероятно до края на живота му. Белгиецът и друг път е губил мачове, но начинът по който провали този надали ще може да се повтори. Срещата му с Динг се разви по абсолютно същия сценарай като тази с Марк Алън от първия кръг – Лука повеждаше, Динг изравняваше. Лука не поведе нито веднъж с повече от един фрейм, а китаецът не поведе изобщо до решителния 11-и фрейм, въпреки, че отбеляза два сенчъри брейка от 125 и 105 точки.
В 11-я фрейм Лука направи може би най-глупавата грешка в досегашната си кариера – пропусна да вкара елементарна червена в средния джоб от близко разстояние и това му коства мястото на полуфиналите.
The Masters - Day Six
The Long Yellow Story: Марк Селби – Джъд Тръмп
38 минути трябваха на Селби и Тръмп след като приключиха с червените топки в първия фрейм за да вкарат жълтата при разчистването на масата… Късметът се усмихна на Джъд, който успя да спечели фрейма. Пак жълтата изяде главата на Марк във втория фрейм – преди да започне разчистването той не успя да вкара кафявата, а след като се върна на масата направи фал по жълтата и 0-2 за Джъд. Марк все пак успя да вземе един фрейм до почивката, която дойде при 1-3. След паузата нещата не се промениха много и Тръмп отново взе първите два фрейма, единия от които с брейк от 101, а Веселякът от Лестър отвърна с брейк от 110, но това не му помогна особено и следващият фрейм бе последен в мача – 2-6 за Тръмп.
neilrobertson
Hawk Down: Бари Хоукинс – Нийл Робъртсън – 3-6
След страхотния първи мач срещу Шон Мърфи, Бари Хоукинс бе приземен набързо от Нийл Робъртсън. Въпреки че поведе набързо с 2-0, Ястребът бе укротен от Робъртсън, който успя да изравни до почивката. Австралиецът запази доброто темпо и след нея и продължи победната серия довеждайки нещата до 2-5. Бари не успя да се възстанови от загубените пет последователни фрейма и въпреки че върна един за 3-5, накрая трябваше да напусне турнира, победен с 3-6.
Днешните полуфинали са: Динг – О’Съливан и Тръмп – Робъртсън