Марк Селби – Джъд Тръмп и Бари Хоукинс – Нийл Робъртсън са вторите два четвъртфинала на Masters

neilrobertson
И пак 5 in a row! Марк Уилямс – Нийл Робъртсън – 3-6
Настоящият световен шампион Марк Уилямс неколкократно заявява, че за него снукърът вече е повече удоволствие, отколкото работа. Може би заради това уелсецът не напъна много в мача срещу Нийл Робъртсън и закономерно загуби. Уилямс поведе с 3-1 до почивката, като в третия фрейм отбеляза и най-високия си брейк – 74 точки. След почивката Робъртсън се стегна и спечели 5 поредни фрейма, в които отбеляза единствения в мача сенчъри брейк – 102 във фрейм номер 6. Настоящият световен шампион не изглеждаше особено разочарован от загубата, може би наистина е край масата повече заради удоволствието от играта…
barryh
И за да не ви омръзне – и Kent Hawk с 5 in a row!
Сигурно си спомняте страхотната игра на Брус Уилис в Hudson Hawk? Нещо подобно направи един друг ястреб – Бари Хаукинс в мача си срещу Шон Мърфи. Както е популярно да се казва – в първите пет фрейма Бари играеше, Шон гледаше. Лошото за Мърфи бе, че не можа да се противопостави по никакъв начин на отличната игра на противника си. Първата част на мача приключи 4-0 за Хоукинс, който в четвъртия фрейм отбеляза и единствения сенчъри брейк в мача – 124 точки. След почивката резултатът стана 5-0 и въпреки, че Мърфи взе следващите два фрейма, нямаше сили да спре Бари, който спечели с 6-2.
The Masters - Day Six
From hero to zero – Джъд Тръмп – Кайрън Уилсън 6-2
Миналогодишният финалист Кайрън Уилсън отпадна безславно още на старта в тазгодишния Masters. Сигурно надъхан да покаже, че и той го може, Джъд Тръмп му поведе като на шега с 5-0, и стана поредния играч в турнира, който печели пет последователни фрейма. Кайрън успя да вкара първата си топка едва в третия фрейм, докато Тръмп отбеляза берйкове от 128, 58 и 81 до почивката. При 5-0 Джъд отпусна малко юздите и резултатът стана 5-2, но при игра до 6 спечелени фрейма много трудно може да обърнеш състезател като Тръмп. Брейк от 72 бе достатъчен мачът да завърши 6-2 в осмия фрейм.
mark-selby-903867
Smile! Веселякът от Лестър най-накрая се усмихна Марк Селби – Стивън Макгуайър – 6-2
Марк Селби не прави най-добрия сезон в кариерата си, но вчера все пак имаше повод да се усмихне. Не че Стивън Макгуайър е най-тежкия противник, който можеше да му се падне, на все пак Селби показа доста добра игра и със сигурност може да се очаква изключително интересен четвъртфинал между него и Джъд Тръмп. Селби записа цели три сенчъри брейка – 115, 125 и 133, както още два почти сенчъри – 95 и 96 точки. Макгуайър, който пък е един от най-големите непукисти в тура, незнайно защо не си даде повече зор и се задоволи само с два спечелени фрейма, като не можа да отбележи нито един брейк от над 50 точки.
Вторите два четвъртфинала са Марк Селби – Джъд Тръмп и Бари Хоукинс – Нийл Робъртсън