Рони О’Съливан с ударно начало на сезона – спечели Shanghai Masters

Началото на сезона в снукъра всъщност беше още в началота на юли с първия ранкингтурнир за сезона – Riga Masters, но Ракетата пропусна всички турнири до Shanghai Masters и за него сезонът фактически започна в Китай.

О’Съливан последен от големите в снукъра се включи в турнирите, и явно дългата почивка му се е отразила много благоприятно. В четирите си мача в Шанхай Рони показа, че е в отлична форма и даде много малко шансове на противниците си да се надяват, че могат да го отстранят от надпреварата.

Във втория кръг, за който се класира директно, Ракетата победи бившия световен шампион Нийл Робъртсън с 6-3. На четвъртфиналите се справи още по-категорично с друг бивш световен шампион – 6-3 срещу Стюарт Бингам.

На полуфиналите Кайрън Уилсън удържа на натиска до 6-6, след което Рони спечели четири последователни фрейма (той спечели 4 последователни и в първата сесия на мача) за крайното 10-6, а с това и място на финала.

В последния мач от турнира О’Съливан губеше след следобедната сесия с 4-6 от Бари Хоукинс. Бари, който има да си връща на Ракетата за загубения финал на Световното в Шефийлд приз 2013 г. и финала на Masters в Лондно през 2016 г. обаче загуби инициативата когато дватата се върнаха за вечерната сесия. Рони спечели първите 4 фрейма и резултатът стана 8-6 за него. Бари Успя да вземе фрейм номер 15, но загуби следващите два за 10-7. Рони отпусна малко газта и Хоукинс успя да намали до 10-9, но фрейм номер 20 се оказа последен в мача – Рони го спечели с брейк от 122 точки, а с титлата от Шанхай, в банковата му сметка влязоха и 200 000 паунда!

Следващият турнир е отново в Китай – China Championship 2018, началото е на 24-и септември!