О’Съливан с първа победа за сезона!

Първият кръг на Shanghai Masters 2018 предложи само една малка изненада от общо 8 мача – загубата на Лука Бресел с 4-6 от Жу Уелонг. В останалите срещи европейските иглачисе справиха с азиатските си опоненти, и продължиха във втория кръг.
Там Уелонг загуби драматично с 5-6 от Марк Селби, след като водеше с 5-4. В останалите мачове Динг победи Марк Алън с 6-3, а със същия резултат Бари Хоукинс отстрани Стивън Макгуайър. Кайрън Уилсън продължи доброто си представяне от началото на годината и срази Джъд Тръмп с 6-2. В днешните 4 мача от втория кръг Шон Мърфи се отказа да играе срещу Стюарт Бингам, който се класира служебно за четвъртфиналите, където ще срещне Рони ‘Съливан. В първия си мач за сезона Ракетата се наложи категорично с 6-3 над Нийл Робъртсън. Австралиецът изоставаше с 1-3 на почивката и не можа да обърне нещата в своя полза след нея. В другите два мача от днес Райън Дей победи драматично с 6-5 Джон Хагинс, а световният шампион Марк Уилямс не срещна особени трудности с Антъни Макгил – 6-3.