Райън Дей играе снукъра на живота си – спечели трета титла за сезона

Късно снощи Райън Дей спечели в Румъния третата си титла за сезона и може би е най-щастливия човек в снукър кервана през този сезон. Две рангинг титли – от Рига и Гибралтар, и вчерашната от Букурещ, го правят най-успешния състезател след Рони О’Съливан през тази година. Ракетата има спечелени четири рангинг турнира, но той, както е известно, е съвсем друга вселена.

Страхотното представяне на Дей продължи след като миналата седмица той спечели турнира в Гибралтар. В Букурещ, той се справи в първия кръг с Бари Хоукинс – 4-2. На четвъртфиналите победи големия Джон Хигинс с категоричното 4-1, а на полуфинала бе абсолютно безпощаден срещу Кайрън Уилсън.

На финала Райън тръгна много неубедително – загуби първите четири фрейма, и това накара Стюарт Бингам да предвкусва лесна победа. Дей обаче показа, че представянето му през този сезон изобщо не е случайно и успя да завърши следобедната сесия само с един фрейм пасив – 4-5.

Вечерта двамата размениха по два фрейма преди почивката и резултатът стана 7-6 за Бингам. След почивката Райън взе нещата в свои ръце и приключи мача при 10-8.

От днес започва шамипонатът на играчите където в пръвия кръг ни очаква изключително любопитен мач – Марк Селби срещу Райън Дей. Двамата играя утре от 1 часа.