Джон Хигинс с юбилейна 30-а титла в Уелс

Късно снощи Джон Хигинс спечели Welsh Open и закръгли титлите си от ранкинг турнирите по снукър на 30 и пета от шампионата на Уелс. В доста заплетения финал шотландецът успя да надделее на Бари Хоукинс с 9-7. Мачът беше много интересен и равностоен, като през цялото време нито един от двамата не успя да се откъсне на повече от два фрейма пред съперника си. Хигинс все пак показа по-здрави нерви, а и огромната му мотивация за 30-а титла оказа своето влияните. Така той стана едва третия снукър състезател с 30 ранкинг титли в историята на този спорт. Пред него са само Стивън Хендри с 36 и Рони О’Съливан с 32. Точно Ракетата бе най-голямото препятствие пред Хигинс по пътя му към финала. На четвъртфиталите Рони спечели първия фрейм срещу Джон, но шотландецът взе следващите пет и постигна втора поредна победа срещу най-големия си противник. Преди това в началото на сезони О’Съливан записа три последователни победи над Хигинс.

След двудневна почивка състезателите отиват в Гибралтар за следващия ранкинг турнир ManBetX Gibraltar Open, който ще се състои тази седмица от сряда до неделя.