Уелският Дракон спечели категорично D88 German Masters

Марк Уилямс разкости Греъм Дот на финала на тазгодишният D88 German Masters. И ако имаше други недоволни, освен Греъм Дот, разбира се, то това бяха зрителите, които си бяха купили билети само за вечерната сесия от финала. От нея се изграха само два фрейма.

Уилямс показа страхотна форма и още в следобедната сесия поведе със 7-1, което при формат от максимум 17 фрейма, вече предвещаваше, че победата ще бъде негова. С пестеливи брейкове на границата на необходимото Марк позволи на Дот да спечели само фрейм номер 3. При 3-1 на почивката шотландецът може би все таеше някакви надежди за успех, но след нея Уилямс направи своя удар и спечели 4 поредни фрейма, като в последния отбеляза едниствения брейк от над 100 точки – 110.

Вечерта мачът просто се доигра. Грейм Дот нямаше никаква вяра в собствените си сили и съвсем логично загуби първите два фрейма, а с това и финала.

Уилямс си тръгна с чек от 80 000 паунда и 21-а ранкинг титла в кариерата си.

По пътя към финала Грейм Дот победи Бари Хоукинс с 5-3 в първия кръг, 5-4 срещу Мей Уен във втория, Зяо Гудонг с 5-4 на четвъртфиналите и Шон Мърфи с 6-4 на полуфинала.

Марк Уилямс се справи последователно с Фергъл О’Брайън – 5-3, Матю Селт – 5-2, отново 5-3 този път срещу Джими Робъртсън на четвъртфиналите, и великолепно 6-1 срещу Джъд Тръмп на полуфинала.