Джон Хигинс защити честта на набор ’75 на Dafabet Masters 2018

След страховития мач, който направи срещу Марко Фу, Рони О’Съливан се спъна сериозно срещу Марк Алън. Срещу Рони североирландецът направи почти същото, което Ракетата стори срещу Фу. Седемкратният победител на Masters успя да вземе първия фрейм и нищо повече. С много силна и тактически правилна игра, Алън не даде никакви шансове на Рони и съвсем заслужено се класира за трети път на полуфиналите на турнира. След мача О’Съливан сподели, че от началото на турнира е с вирусно заболяване и донякъде се радва на победата на Марк, която му е дала възможност да се прибере у дома и да започне да се лекува.
Кайрън Уилсън се справи с втората легенда от набор 1975 – Марк Уилямс. В срещата, с който турнирът тръгна тази година, Уилямс направи невероятен мач и отстрани Марк Селби. Срещу Уилсън обаче около масата бе съвсем друг Уилямс. Кайрън игра съвсем спокойно и методично вземаше фрейм след фрейм, като наказваше абсолютно всяка грешка на противника. При 4-0 на почивката шансовете на Уилямс да продължи на полуфиналите вече бяха съвсем илюзорни и това се потвърди в трите фрейма след паузата. Тогава Уилямс взе шестия фрейм и доведе нещата до 5-1, но не направи нищо повече. Краен резултат 6-1 за Уилсън. За отбелязване е, че в срещата имаше само два брейка над 50 точки – 63 и 76, и двата дело на Кайрън Уилсън.
Джъд Тръмп успя да се справи за втори път през този сезон с Шон Мърфи. Третият четвъртфинал протече без особени проблеми за Тръмп. Той поведе комфортно с 3-1 на почивката. След нея нещата не се промениха особено, въпреки че Шон Мърфи успя да изравни за 4-4. В следващите два фрейма Джъд завърши мача гросмайсторски с първите си два сенчъри брейка в турнира, и заслужи място на полуфиналите.
В последният четвъртфинал Джон Хигитс защити честта на набор ’75. Хинигс, заедно с О’Съливан и Марк Уилямс имат общо 11 световни титли, и огромно количество спечелени ранкинг турнири. О’Съливан и Марк Уилямс обаче отпаднаха със същия резултат, с който Хинигс победи Райън Дей – 6-1. Магьосникът от Уишоу не даде почти никакви шансове на Райън Дей, загуби само втория фрейм, и записа 699-я си сенчъри брейк – 113 в предпоследния фрейм.
Днес на полуфиналите играят Джъд Тръмп – Кайрън Уилсън в обедната сесия, и Марк Алън – Джон Хигинс във вечерната.