О’Съливан в притеснително добра (за съперниците му) форма в началото на Dafabet Masters 2018

Рони О’Съливан изнесе лекция по снукър както на Марко Фу, така и на останалите участници в лондонския Masters. Само 82 минути бяха достатъчни на Ракетата за да се класира за четвъртфиналите на турнира. В първите четири фрейма преди почивката Марко Фу отбеляза само 5 (4 от фал на Рони) точки. О’Съливан записа 477 точки и три сенчъри брейка – 120, 121 и 112 точки.
След почивката нещата не се промениха. Рони взе и следващите два фрейма, в които Фу отбеляза общо 30 точки, от които 4 бяха за фал на Рони. Така с общо 35 точки за 6 фрейма Марко Фу записа най-лошото си участие на Masters.
Във втората среща за деня Бари Хоукинс и Кайрън Уилсън сътвориха истински трилър. Двамата направиха по два сенчъри брейка – Бари 131 и 120, а Кайрън 109 и 106. Мачът вървеше фрейм за фрейм, и никой не поведе с повече от една партия до фрейм номер 10. Почивката дойде при 2-2 като Хоукинс повеждаше на два пъти и два пъти Уилсън изравняваше. След паузата Кайрън Уилсън започна да повежда, а Хоуикнс – да изравнява резултата и така до 4-4. В следващите два фрейма Кайрън Уилсън показа по-добра игра и по-здрави нерви, и се класира за четвъртфинала с резулатат 6-4.
Шон Мърфи се справи с Али Картър в предпоследния мач от първия кръг. Шон поведе с 4-0 до почивката и това се оказа достатъчно за победата. Капитанът успя да върне за малко инригата, печелейки следващите два фрейма, но Шон докара нещата отново до комфортна преднина от 5-2. Следващите два фрейма бяха по един за двамата и така Шон Мърфи взе победата с краен резултат 6-4.
В последния мач от  първия кръг се срещнаха двамата шотландци, които участват в турнира. Мачът премина много интересно – Джон Хигинс дръпна с 2-0, след което Антъни Макгил изравни до 2-2, а след почивката взе още два фрейма, за да повече с 2-4. По-голямата класа на Хигинс обаче си каза думата и той отговори с победи в следващите 4 фрейма и заслужи класиране за четфъртфиналите с краен резултат 6-4.
На четвъртфиналите днес Рони О’Съливан играе срещу Марк Алън в обедната сесия, а довечера Кайрън Уилсън излиза срещу Марк Уилямс. Утре играят Джъд Тръмп срещу Шон Мърфи, а в последния четвъртфинал Джон Хигинс е срещу Райън Дей.