Dafabet Masters 2018 тръгна с голям мач между Селби и Уилямс

Първият мач от тазгодишния Masters в Лондон бе невероятно преживяване! Адашите Марк Селби и Марк Уилямс изнесоха страхотен спектакъл за феновете в “Александра Палас”.
Първите три удара не предвещаваха такова зрелище – нито разбиващия на Уилямс, нито следващият удар на Веселяка от Лестър, нито вторият на Уелския Дракон бяха на нивото на играчи с общо 5 световни титли.
След това обаче Марк Уилямс се стегна и направи единствения сенчъри брейк в мача – 135 точки и само лошото пласиране за черната не му позволи да стигне до 142. Следващият фрейм също бе негов, а после Селби изравни за 2-2 на почивката. След паузата двамата си размениха по още един фрейм, за да дойде истинската драма. От 3-3 резултатът стана 5-3 за Селби и когато почти всички очакваха крайна победа за Веселяка от Лестър, Уилямс показа защо преди началото на турнира неговият адаш не беше много зарадван от жребия. Марк Уилямс показа железни нерви, взе следващите три фрейма и победата в мача. На всичко отгоре той успя да покаже и чувство за хумор, когато прибра бялата топка в джоба си без съдията да забележи, а публиката изпопада от смях!
Във втория мач от първия ден Марк Алън би категорично Лука Бресел. Белгиецът е далеч от формата, в която беше в началото на сезона, и с която притесняваше колегите си. До седмия фрейм никой не поведе с повече от един, но после Алън се стегна и взе три последователни за крайната победа с 6-3. Алън отбеляза и два сенчъри брейка – 120 и 135, докато най-големият брейк на Бресел бе едва 65 точки.
Първият мач вчера бе между Динг и Райън Дей. Китаецът продължи традицията от последно време да започва силно и да пада славно. Динг взе набързо първите три фрейма и се оттегли на почивката с комфортна преднина от 3-1. Какво му се е случило по време на паузата надали някога ще разберем, но резултатът бе плачевен. Райън Дей взе 4 последователни фрейма и поведе с 5-3. Динг нямаше силата да направи това, което Уилямс стори срещу Селби. Все пак успя да вземе едни фрейм за 4-5, но Дей взе 10-я фрейм с брейк от 120 точки и за по-малко от три часа се класира за четвъртфиналите.
Във вечерния мач снощи Джъд Тръмп трябваше да потрепери доста, за да прескочи първия кръг. Джъд успя да победи Лиан Уенбо без нито един сенчъри брейк, но с много ефективна игра в първата половина на мача. Тръм взе набързо аванс от два фрейма и почивката дойде при 3-1 в негова полза. След нея нещата продължиха по същия начин и резултатът стигна до 5-1. И когато краят на мача като че ли идваше със следващия фрейм, китаецът се окопити и взе три поредни фрейма, два от които с брейкове от 139 и 116 точки. Все пак силите не му стигнаха да докара нещата поне до решителен 11-и фрейм и Тръмп се класира за четвъртфиналите с резултат 6-4.