Али Картър на върха в група 4 на Шампионската лига по снукър

Преди няколко минути Али Картър спечели малко неочаквано, но наистина напълно заслужено група 4 на Шампионската лига по снукър.

На финала той се наложи над Шон Мърфи с 3-1. Първият фрейм бе за Картър, вторият за Мърфи, но след това Алистър Картър взе нещата в свои ръце и спечели следващите два фрейма.

Пътят до финала.

Али Картър тръгна доста неубедително – три последователни загуби от Джъд Тръмп с 0-3, от Бари Хоукинс със същия резултат, и от Лиан Уенбо с 2-3. Двете победи в последните два мача обаче бяха достатъчни за класиране на полуфиналите – 3-0 срещу Том Форд и 3-1 срещу Шон Мърфи.

На полуфинала Али Картър нокаутира отлично представящия се до този момент  Джъд Тръмп. Джъд имаше 4 победи от 5 мача, като при четирите си победи загуби само един фрейм. На Картър бяха необходими само 40 минути за чистата победа – 3-0.

Шон Мърфи от своя страна направи точно обратното – тръгна с две победи – 3-1 срещу Лиан Уенбо и 3-2 срещу Том Форд, след което записа три последователни загуби – 0-3 срещу Джъд Тръмп, 2-3 срещу Бари Хоукинс и 1-3 срещу Али Картър.

На полуфинала Мърфи игра в стил “Хей, чуй “ЦСКА”, два на нула – три на два” – популярен рефрен от мачовете между “Левски” и “ЦСКА” през 80-те години на миналия век. Шон загуби първите два фрейма, но после успя да вземе следващите три и да си осигури място на финала.