“Фърги тайм” вече работи срещу “Юнайтед”

По времето, когато Сър Алекс Фъргюсън бе начело на “Манчестър Юнайтед”, последните минути и допълнителното време на мачовете на отбора бяха наричани “Фърги тайм”. Причината бе доста произаична – момчетата на Фъргюсън вкарвата толкова много решителни голове по това време, че журналисти и фенове, го нарекоха на името на великия шотландец.

Времето на Фърги обаче изтече, а с него като че ли си тръгна и магията, която помагаше на Юнайтед в края на мачовете. На всичко отгоре нещата май вече се обърнаха и “Фърги тайм” работи срещу “Манчестър Юнайтед”.

Последните два мача на отбора от миналата седмица са поредното доказателство. В мача срещу “Бристъл Сити” – четвъртфинал за EFL Cup в сряда “Юнайтед” получи гол в 51-та мин, но скоро след това Ибрахимович изравни. И когато футболистите на Моуриньо вече очакваха продълженията, Кори Смит вкара победния за “Бърнли” гол в 3-та минута на продълженията.

Само три дни по-късно, в събота, “Юнайтед” изживя същия кошмар, въпреки че не загуби мача с “Лестър”, но и не го спечели. “Юнайтед” губеше с 1-0 след гол на Варди в 27-а мин, но успя да поведе след два гола на Хуан Мата в 4-те и 60-те минута. В 4-та минута на продълженията, дълбоко във “Фърги тайм”, Магуайър вкара изравнителния гол за “Лестър” и отмъкна две точки от “Манчестър Юнайтед”.

Магия на “Фърги тайм” може да се върне само ако футболистите започнат отново да се борят до последната секунда на мача, а човекът, който може да ги накара да го правят е Моуриньо. Успее ли – може би ще имаме “Моу тайм”!