Рони О’Съливан отпадна от Ladbrokes Players Championship

Късно снощи Джъд Тръмп отстрани с 5:3 Рони О’Съливан в първия четвъртфинал на Lanbrokes Players Championship. Ракетата взе първия фрейм с брейк от 69 точки, но Тръмп отговори много силно и спечели оставащите до почивката три фрейма, като отбеляза и един сенчъри брейк от 108 точки.
След кратката пауза двамата размениха по един фрейм и резултатът стана 4:2 за Джъд Тръмп. О’Съливан направи брейк от 109 точки в седмата партия, но Тръмп взе следващия, а с това и победата с 5:3.
С тази победа Джъд вече има положителен баланс в мачовете си срещу Ракетата – 10 победи и 9 загуби. Двамата са играли 6 турнирни финала, в които Тръмп има 4 победи, а от трите им четфъртфинала е спечелил 2. Ако има някакво утешение за Рони – то той води със 198 на 191 спечелени фрейма.