4 In a row за Рони О’Съливан на старта на Ladbrokes Players Championship

Рони О’Съливан записа вихрено начало на турнира Ladbrokes Players Championship снощи. В първия си мач Ракетата даде само един фрейм на Лианг Уенбо и се класира за четвъртфиналите.

В първия фрейм Рони записа брейк от 72 точки, който се оказа достатъчен. Унбо спечели втория с брейк от само 36 точки, а в оставащите два фрейма до почивката О’Съливан не остави почти никакви шансове на противника си. Третата част бе спечелна с брейк от 65 точки и разчистване на последните четири червени като за учебник. В последната част преди почивката след дълго първоначално разиграване Рони вкара дълга червена и продължи с брейк от 118 точки. Най-любопитното нещо от първите четири фрейма бе, че Уенбо прекара на масата 52% от времето, а отбеляза два пъти по-малко точки от противника си.

Рони взе и първите два фрейма след почивката – печелейки общо четири поред, а с това и мача. Този път треперенето до последния фрейм, което помним от първия мач на тазгодишния Мастър – отново срещу Уенбо, ни беше спестено!

На четврътфиналите О’Съливан ще играе с победителя от мача между Джъд Тръмп и Марк Кинг.

Във втората среща от снощи Антъни Хамилтън смаза с 5-1 бившия световен шампион Стюарт Бингам. Съдия на тази среща бе нашата сънародничка Десислава Божилова.